Léto v regionu Tatry – Spiš – Pieniny

- Komerční sdělení -aktuality

Hledáte-li skvělou destinaci pro letní dovolenou, navštivte překrásný slovenský region Spiše a Pienin. Najdete zde vše pro zážitkovou dovolenou či výlet — splav, vynikající turistické trasy, termální koupaliště, kvalitní ubytování, historická města i zajímavá a jedinečná muzea.

V regionu si určitě nesmíte nechat ujít návštěvu Thermal Parku Vrbov. Středisko nabízí oblažující relax ve zdravé mineralizované vodě, ve které si odpočinete a naberete spoustu nových sil. Součástí areálu jsou sportovní plochy, oddechová místa ve stínu stromů, restaurace, bufety i zábava pod taktovkou animátorů pro děti i dospělé. Navíc mineralizovaná voda působí příznivě na pohybový systém, nervová onemocnění a kardiovaskulární systém, takže uděláte něco prospěšného pro zdraví celé rodiny. K vydatné relaxaci přispívají trysky s proudy tekoucí vody, jejichž působení uvolňuje a masíruje ztuhlé svalstvo.

Splav, na který nezapomenete

Další nezapomenutelnou atrakcí se pro vás a vaše ratolesti stane splav řeky Dunajec z obce Majere nebo od přístaviště Pltník-Červený Klášter. Pro naprosto bezpečnou jízdu zvolte splav na dřevěných vorech; tato alternativa je ideální, pokud si chcete v klidu vychutnat přírodu a pozorovat její krásy. Splav trvá cca 90 minut a měří 11 kilometrů. Zpět na začátek splavu se dostanete autobusem, kolem z půjčovny nebo také pěšky. Po cestě určite navštivte muzeum Červený Klášter, ve kterém žil slavný „létající“ mnich Cyprián.

Města, ve kterých je co vidět

Pokud byste už měli vody dost, zavítejte do jedinečných historických měst regionu. Stačí zmínit města jako Levoča, Spišské Podhradie, Kežmarok, Spišská Belá nebo Strážky a znalému turistovi se před očima vynoří historické náměstí se středověkými budovami, kostely, bazilikami, zámečky… Návštěvníci by si určitě neměli nechat ujít obhlídku nádherného Kežmarského hradu, baziliky v Levoči, katedrály ve Spišském Podhradí či fotogenického Spišského hradu, který si díky majestátnosti a neopakovatelnosti oblíbí zejména děti. Za návštěvu určitě stojí i obce Ždiar, Osturna a celý region Zamaguria s originálním folklórem.

Pro rodiny s dětmi a lidi s handicapem je obrovskou výhodou a radostí navštívit bezbariérové ​​středisko BACHLEDKA Ski&Sun nedaleko vesnice Ždiar. Provést se budete moci kabinovou lanovkou nebo i projít interaktivním chodníkem v korunách stromů s vyhlídkovou věží.

Už 30. dubna se uskuteční slavnostní otevření turistické sezóny v historickém městě Kežmarok. Doprovázet ho budou vystoupení umělců, bohoslužba na nádvoří hradu a doprovod městem. Za pozornost stojí i Otevření letní turistické sezóny ve městě Spišské Podhradie, které se uskuteční 6. května a bude spojeno se stavěním máje.

Region Spiše a Pienin poskytuje tolik atrakcí, že na jejich návštěvu budete potřebovat určitě několik dní. K ubytování doporučujeme APARTMÁNY PANORAMA Bachledka, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club, Penzion Pltník. Pochutnat na místních specialitách si můžete kupříkladu v restauraci Spišský salaš.

www.tatryspispieniny.sk, www.slovakia.travel.sk

Implemented with the financial support of the Ministry of Transport of the Slovak Republic.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek