Krásná a pružná pleť v každém věku

- Komerční sdělení -aktuality

Některé ženy mají to štěstí, že díky genetickým predispozicím zdědí krásnou a dokonalou pleť bez nedokonalostí. Takových je bohužel pouhá hrstka, zbytek nás se o pleť musí starat, nedokonalosti maskovat a utrácet za drahé krémy, které pleť udrží hebkou a vypnutou. Bohužel přijde doba, kdy to stačit nebude. Na krásné pleti se podílí kolagen a kyselina hyaluronová, jejichž tvorba je sice zajišťována tělem, ale s přibývajícím věkem klesá. Jak tento proces funguje a čím látky nahradit, až produkce poklesne?

K čemu slouží kolagen a kyselina hyaluronová, jak vzniká?

Obě tyto látky si tělo dokáže, jak již bylo řečeno, vytvářet samo. Není to však tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. K tomu, aby tělo tvořilo dostatek těchto látek nejen pro pleť, ale také pro pohybový aparát, potřebuje dobré podmínky. Můžeme mu pomoci, pokud vedeme zdravý životní styl, pravidelně se hýbeme a zdravě se stravujeme, pijeme hroznovou šťávu, jíme kořenovou zeleninu a ovoce s obsahem vitaminu C. Bohužel není v našich silách zastavit čas, který je taktéž velmi důležitým aspektem. Kolagen a kyselina hyaluronová totiž nejsou s přibývajícím věkem tvořeny v dostatečném množství. Z toho důvodu je vhodné tyto látky tělu dodávat od 25. roku života. Jak na doplnění kyseliny hyaluronové a kolagenu?

Jaké jsou zdroje těchto látek

Trh je plný doplňků stravy s kyselinou hyaluronovou. Kyselina hyaluronová 90 kapslí je navíc obohacena také o kolagen, protože tyto látky fungují ve vzájemné synergii, vzájemně se doplňují a podporují své účinky. Kapsle navíc obsahují biotin a zinek. Biotin se podílí na správné struktuře vlasů a nehtů, zinek podporuje imunitní systém. Obal kapslí je vyroben z rostlinných zdrojů, čímž se stává pro žaludek dobře stravitelný a nezatěžující jej. Obsah kapslí však není vhodný pro vegany. Obsažený kolagen je živočišného původu.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek