Tekutá probiotika: Moderní a ověřený způsob ochrany před viry a bakteriemi

- Komerční sdělení -aktuality

Jedním ze způsobů, jak posílit náš imunitní systém a předcházet různým virům či bakteriím, jsou TEKUTÁ probiotika. Podzim s sebou přináší také chřipkovou sezónu, různé virózy, nachlazení či vaginální a jiné infekce. Jak se proti nim účinně chránit? Seznamte se s důležitostí vlivu střev na celkové zdraví organismu a zjistěte, proč jsou tekutá probiotika nesrovnatelná s těmi kapslovými a neměla by chybět ve vaší ranní rutině.

Věděli jste, že více než 70 % imunity se nachází v našich střevech?

Dobrý stav našich střev a střevního mikrobiomu je pro naši imunitu zcela zásadní. Ne nadarmo se říká: „jsme to, co jíme“. Střevní mikrobiom obsahuje několik bilionů dobrých i škodlivých mikroorganismů, které mají vliv na celou řadu procesů v našem organismu. Je důležité, aby právě dobré bakterie převyšovaly nad zlými, protože kromě imunity může špatná kondice střevního mikrobiomu ovlivňovat třeba naši náladu, intimní zdraví, zdraví naší pokožky a mnoho dalšího.

Probiotika mohou být užitečná při léčbě a prevenci sezónních viróz i vaginálních infekcí

Možná si říkáte, jak jen může užívání probiotik ústy ovlivnit rovnováhu mikrobiomu v pochvě? Vědci tento jev zkoumali a zjistili, že některé probiotické kmeny jsou po požití schopny cestovat střevem do pochvy prostřednictvím osy střevo – pochva.

Tyto prospěšné mikroorganismy pomáhají udržovat zdravou rovnováhu poševní mikroflóry. To může zabránit růstu a šíření škodlivých bakterií i kvasinkových infekcí. Prospěšné bakterie přispívají k udržení optimálního pH prostředí v pochvě a mohou snížit riziko infekcí. V současné době se tekutá probiotika stala pro mnoho žen oblíbenou a účinnou volbou v boji proti těmto infekcím.

Antibiotika jako nepřítel střev

Podzimní nemoci si často také vyberou svoji daň v podobě antibiotické léčby. Nejen, že nadměrná konzumace antibiotik snižuje jejich účinnost a bakterie jsou tak vůči nim více a více rezistentní, ale také jsou velkou zátěží pro naše střeva.

Pokud tedy užíváte antibiotika, nebo jste je zrovna dobrali, nezapomeňte svému střevnímu mikrobiomu znovu dodat sílu pomocí probiotik. Právě tekutá probiotika totiž obsahují velké množství živých, „hodných“ a prospěšných mikroorganismů, které dodají našemu střevnímu mikrobiomu pestrost a sílu. Aby nás už žádná viróza na podzim neskolila.

Proč TEKUTÁ probiotika?

Lámete si hlavu nad tím, která probiotika z toho nepřeberného množství vybrat? Pak sáhněte po tekutých probioticích BODY&FUTURE Laboratories, která se do střev dostanou ještě živá a mohou zde působit s maximálním účinkem.

Tekutá probiotika jsou pro náš organismus lepší volbou než ta klasická v tabletách, a to díky jejich mnohem vyšší účinnosti. Tekutá forma totiž zajistí to, že se probiotika dostanou do střev živá a aktivní, protože v žaludku, který je pro ně velmi nepříznivým prostředím, tráví mnohem méně času než ta tabletová, a navíc nespouští proces trávení. Tekutá živá probiotika se do střev dostanou ve větším množství a mohou zde působit s maximálním efektem. Pro dosažení co nejlepšího vlivu na naše zdraví bychom měli probiotika užívat každý den,“ vysvětluje Ing. Kristína Smorádková, členka odborného tímu BODY&FUTURE Laboratories.

Probiotika od BODY&FUTURE Laboratories se užívají ráno na lačno a jedna láhev vám v lednici vydrží na celý týden. Zvolit si můžete z jemných a přírodních příchutí černý rybíz a mango. Doporučená denní dávka, což je jedna plná odměrka o objemu 60 ml, obsahuje více než 15 miliard živých probiotických bakterií.

Probiotika od BODY&FUTURE Laboratories jsou také 100% vegan, bez konzervantů, sóji, umělých barviv, GMO. Více informací o produktu naleznete na následujícím odkazu: BODY&FUTURE Laboratories

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek