Balení kufru na Vánoce v horách. Co je třeba mít na paměti?

- Komerční sdělení -aktuality


Pokud se chystáte na Vánoce do hor, určitě se už těšíte na výlet. Níže uvádíme seznam věcí, které si nesmíte zapomenout vzít s sebou – doufáme, že Vám tento průvodce usnadní a urychlí balení.

1. Dokumenty

Tato poměrně všední záležitost je velmi důležitá, pokud se nechcete obávat např. pokuty během svátečního období. Přestože v současné době již není povinné mít u sebe např. doklad o zakoupení pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, je vždy dobré mít u sebe doklady potřebné k identifikaci. Pokud používáte také karty, které nabízejí slevy na vstup např. do sportovních zařízení, nezapomeňte si je přibalit a nezapomeňte si s sebou vzít doklad, kterým prokážete svou totožnost.

2. Správné oblečení – jaké?

Zima v horách bývá ještě náročnější než v jiných částech země, proto je nezbytné, abyste si s sebou vzali také vhodné oblečení. Skvělým nápadem je obléknout se do tzv. „cibule“, tj. obléknout si několik vrstev oblečení, abyste se v případě potřeby mohli jedné z nich jednoduše zbavit.

A nezapomeňte na pohodlnou a bezpečnou obuv. Teplé, odolné vůči vlhkosti pánské kotníkové boty nebo dámské turistické boty jsou naprostou nezbytností, zejména pokud se chystáte na horskou výpravu. Tímto způsobem si můžete zajistit pohodlí, a také – co je ještě důležitější – bezpečnost při horské turistice.

3. Kosmetika

Přestože mnoho hotelů dnes nabízí základní toaletní potřeby v miniaturních verzích, nezapomeňte si s sebou vzít i ty věci z drogerie, které v hotelové koupelně pravděpodobně nenajdete: pěnu na holení, případnou kosmetiku pro citlivou pleť nebo speciální přípravky, které používáte každý den. Pokud se rádi líčíte, nezapomeňte si s sebou vzít také potřeby pro make-up pro sváteční období, abyste během těchto výjimečných dnů vypadali ještě lépe!

4. Dárky!

Pokud jsou Vánoce – pak samozřejmě nesmíme zapomenout ani na dárky. Vezměte s sebou všechny dárky, které chcete předat svým blízkým, kteří se s Tebou chystají na výlet do hor, a nezapomeňte být diskrétní! Někteří členové rodiny nejezdí do hor? Ujistěte se, že dárky dostanou včas: můžete jim je jednoduše předat předem, nebo… odeslat tak, aby dorazily v období bezprostředně před Vánocemi. 

5. Dobrá nálada

Správně sbalený kufr je samozřejmě polovina úspěchu, ale nezapomeňte si s sebou vzít také pohodu! I když si nějakou věc zapomenete dát do kufru, určitě najdete řešení, jak se bez ní obejít nebo si ji – v nejhorším případě – koupíte na místě. Dobrou sváteční náladu však nic nenahradí!

Upozorňujeme, že jsme do seznamu zahrnuli pouze nejnutnější předměty. Pokud navíc plánujete například lyžování nebo jinou formu aktivního odpočinku, nezapomeňte si s sebou vzít také potřebné vybavení!

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek