Vliv moderního života na zdraví vlasů

- Komerční sdělení -aktuality

Negativní následky moderního života, často krát ovlivněného stresem, jsou automaticky viditelné na pokožce obličeje. Abnormality se mohou objevit i na pokožce hlavy. Mastnota, křehkost, jemnost, vypadávání, svědění vlasové pokožky jsou znaky toho, že se něco děje. Zatímco sáhneme po zázračném šamponu, kúře na vlasy, ampulích, případně vitamínech, je vhodné se na to celé podívat komplexně.

Foto: freepik.com
Estetická úroveň častokrát možná ztlumí, potlačí problémy, ale nemusí je vyřešit komplexně a dlouhodobě. Důležité je věnovat pozornost pokožce hlavy a ověřit správnou činnost pilosebaceóznej jednotky, která se skládá z mazové žlázy napojené na vlasový kanálek. Je to účinný krok pro zachování zdravého stavu vlasů a pokožky hlavy. Zdraví našich vlasů a pokožky na hlavě se dá velmi rychle a bezbolestně vyšetřit. Věděli jste o tom?

Foto: dermoconsultant.sk
Vlasovou diagnostiku jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. Je to bezbolestná metoda určení stavu pokožky hlavy a vlasů. Prostřednictvím přístroje DERMOVISOR x200, který dokáže zvětšit vlasovou pokožku 200 krát, umožní odbornému konzultantovi přesněji určit poruchu vlasové pokožky a navrhnout individuální léčbu. Co všechno se během diagnostiky zjišťuje?

Kontrola stavu pokožky hlavy a vlasů

Foto: dermoconsultant.sk

  1. Zjišťování stavu otvorů pilosebaceóznej jednotky, protože jen z čistých otvorů mohou růst zdravé vlasy.
  2. Zjištění průměru rostoucího vlasu.
  3. Zjištění stavu vlasové pokožky, zda je přítomno podráždění, olupování nebo jiná reakce.
  4. Zjištění činnosti mazových žláz, zda je přítomno nadměrné množství mazu.
  5. Zjištění stavu vlasových cibulek.
  6. Zjištění, zda je výživa vlasových cibulek dostatečná.

Komu se doporučuje tato diagnostika?

Doporučuje se všem, kteří během let zaznamenali změnu ve stavu vlasové pokožky. Je vhodné tuto diagnostiku absolvovat preventivní každé jaro a podzim. Je známo, že právě během změn ročního období léto-teplo a zima-chlad dochází ke zhoršení poruch vlasové pokožky.

Pro zachování správné činnosti pilosebaceóznej jednotky je z dlouhodobého hlediska nezbytné dodržovat určité podmínky:

správné zásobování kyslíkem
aktivní bakteriální flóra pokožky
vyvážená činnost mazové žlázy
správný přísun živin
Pokud vás tato diagnostika zaujala, bezplatně se na ni můžete objednat v rámci Slovenska ve vybraných lékárnách.

Aktuálně probíhá soutěž na naší FB stránce o 2 zajímavé produkty.

SL čistič vlasů

SL čistič vlasů obsahuje dermoaktívne látky, které jsou schopny správně vyčistit pokožku hlavy a výstup vlasového folikulu a mazových žláz, čímž podporují adekvátní přísun kyslíku do pokožky bez porušení ochranné vrstvy nebo změny pH pokožky.

AKTIVNÍ SLOŽKY: LEVANDULE – osvěžující, dezinfekční a čistící účinek; CITRON – antiseptikum a osvěžující účinek; Sléz – zvláčňující, relaxační a čistící účinek na pokožku; Cajeput – antimykotický účinek.

Doplněk stravy Vital Plus Active CAPS se stará o zdraví vlasů, pokožky a nehtů. Extrakt z prosa a obsah cysteinu rekonstruují jeho účinek na biosyntézu kreatinu. Přítomnost niacinu a biotinu je užitečná na normalizaci a prevenci odlupování pokožky.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek